Wyniki wyszukiwania dla:

Parafialna rodzina różańcowa


W parafii Opatrzności Bożej od modlitwy różańcowej wszystko się zaczęło. Była to pierwsza modlitwa, którą grupka wiernych pod przewodnictwem ks. Romana Marka odmówiła w uroczystość MB Różańcowej w dniu siódmego października 1984 r. pod krzyżem przed blaszanym barakiem. Od tamtej chwili Różaniec święty jest modlitwą rozważaną indywidualnie i we Wspólnotach, z których najliczniejsza jest Rodzina Różańcowa.

W parafii „Żywy Różaniec” oficjalnie założony został w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w 1985 r. przez ks. proboszcza Romana Marka. Przyjęcia niewiast, mężczyzn, młodzieży i dzieci odbywały się na zasadzie dobrowolności. Dzień 8 grudnia 1985 r. był uroczystym dniem przyjęcia róż niewiast pod wezwaniem: MB Różańcowej, MB Fatimskiej, MB Wspomożenia Wiernych, MB Nieustającej Pomocy, MB Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, MB Anielskiej, MB Częstochowskiej. Wówczas mężczyźni utworzyli dwie róże: pierwsza p.w. Świętego Józefa i druga p.w. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe.

W kolejnych latach powstawały następne róże niewiast: MB Wniebowziętej, MB Bolesnej, MB Niepokalanego Poczęcia (1987), MB Królowej Polski, (1991), MB Królowej Świata (1994), a nieco później MB Matki Kościoła, MB Łaskawej, MB Królowej Pokoju. W roku Jubileuszowym postała trzecia róża mężczyzn p.w. Opatrzności Bożej.

Należy nadmienić, iż na zakończenie obchodów pięciolecia parafii w 1990 roku został ufundowany przez Rodzinę Różańcową sztandar.

Aktualnie w parafii modli się:

– piętnaście róż niewiast,

– trzy róże męskie,

– cztery róże Krwi Chrystusa,

– jedna róża Rodzin

Uroczyste zmiany tajemnic dokonywane są w pierwszą niedzielę miesiąca obecnie po Mszy św. o godzinie 1130. Przez te wszystkie lata członkowie Rodziny Różańcowej omadlają intencje Ojca Świętego, Kościoła w Polsce i własne, nieustannie dziękując Bożej Opatrzności, za niezliczone dary, które Parafia otrzymała przez te dwadzieścia pięć lat istnienia. Oprócz modlitwy od samego początku poszczególne róże (zgodnie z harmonogramem dyżurów) dbają o wystrój świątyni i pomagają w różnych pracach koniecznych do odpowiedniego funkcjonowania Parafii.