Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022 r.

II Niedziela Zwykła


1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • W poniedziałek 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego – opata
  • We wtorek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • W środę 19 stycznia przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona naszej diecezji. Z tej racji o godz. 18:00 w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich diecezjan.
  • W piątek 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Jest to także dzień Babci, a 22 styczniaDzień Dziadka. Módlmy się, za naszych kochanych – Babcie i Dziadków, za tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana.
  • W trzeci piątek miesiąca, adoracja z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W sobotę 22 stycznia rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko, którą będziemy odprawiać w czasie wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy do modlitwy, aby przez wstawiennictwo św. Jana Bosko, wypraszać łaski dla dzieci i młodzieży.

3. Przyszła niedziela 23 stycznia z woli Ojca Świętego Franciszka, jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

4. W czwartek 20 stycznia po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie rady parafialnej.

5. Nasza schola dziecięca regularnie śpiewa na niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10:00 i przy innych okazjach. Dziewczynki w ferie będą miały okazję wyjechać na trzydniowe warsztaty muzyczne. Aby mogły ten czas dobrze wykorzystać i rozwinąć swoje talenty, prosimy o wsparcie finansowe scholi datkiem w przyszłą niedzielę. Z góry dziękujemy!

6. Dzieci z Zespołu Szkół nr 4 przedstawią inscenizację jasełek Bożonarodzeniowych. Będą one miały miejsce w niedzielę 23 stycznia o godz. 15:00. Dzieci z klas czwartych i piątych wystąpiły w szkole, a teraz będą miały szanse opowiedzieć historię Bożego Narodzenia w naszym kościele przed swoimi rodzinami. Zapraszamy do przeżycia tych pięknych i radosnych chwil w naszej parafii.

7. Dobiega końca rok podatkowy! Prosimy aby oddać swój jeden procent na nasze Salezjańskie Stowarzyszenie SALOS. Nr KRS, który należy wpisać jest podany na wizytówkach, które leżą przy wyjściu z kościoła. SALOS organizuje oprócz treningów piłkarskich także akcje zimowe (półkolonie) i wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdy grosz się przyda! Bóg zapłać za wasze ofiary.

8. W ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Was do naszej świątyni na mszę świętą, nabożeństwo i błogosławieństwo. Msza Święta o godz. 18:00, w intencji Waszych Rodzin o błogosławieństwo Boże, zdrowie, potrzebne łaski na cały Nowy Rok 2022, a dla najbliższych zmarłych z Waszej Rodziny o łaskę życia wiecznego.

Msze Święte o godz. 18:00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej:

17 Stycznia ul. Podwisłocze blok 18 i 24
18 Stycznia ul. Podwisłocze blok 26 i 28

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.
+ Krzysztof Robak pomódlmy się za tego zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać…


Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane, przy okazji kolędy, wpłacane na konto. W przedsionku kościoła panowie ze Społecznego Komitetu przyjmują ofiary na prowadzone prace w naszym kościele, które z powodu kwarantanny wykonawców się opóźniają. Bóg zapłać za każdy gest ofiarności i życzliwości.


Podziel się tym wpisem: