Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjańska Kolonia w Kołobrzegu

W dniach od 30.06.2021 r. do 10.07.2021 r.
ZOBACZ WIĘCEJ …
Formularz zgłoszeniowy: tutaj


W dniach 2 do 11 lipca 2021 r. miał miejsce wyjazd kolonijny dla dzieci do Kołobrzegu, organizowany przez salezjańskie oratorium sąsiadujące z parafią pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie. Realizacji planu „Boskiego” wypoczynku podjęła się odpowiednio przysposobiona do tego kadra wychowawców i animatorów wraz z ks. Łukaszem Torbickim oraz ks. Patrykiem Chmielewskim – opiekunami całego przedsięwzięcia.

Podczas pierwszego dnia pobytu głównym zadaniem do zrealizowania, było zapoznanie się. Dlatego też dzieci przydzielone do swoich grup były angażowane do zabaw, które miały na celu właśnie poznanie siebie nawzajem. Pogoda zaskoczyła swoją zmiennością i chrzest z nieba pokrzyżował plany spotkania z morzem. Na szczęście podczas niepogody nigdy nie wiało nudą, gdyż opiekunom nigdy nie brakowało kreatywności, również wewnątrz szkoły, w której czuło się bardziej jak w wesołym miasteczku. Różnego rodzaju aktywności i gry, takie jak; żabki, karteczki, tańce integracyjne czy poranna rozgrzewka sprawiały, że dość trudno było siedzieć bezczynnie czy być znudzonym. Na pewno jedną z bardziej angażujących aktywności był turniej piłkarski, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczyn, który zebrał rzesze chętnych i widzów. Można było też rozwinąć swój talent aktorski podczas przedstawienia, w którym każdy odgrywał swoją równie ważną rolę, tworząc wyjątkowy całokształt. Wiele okazji do integracji, a także kontemplacji, przyniosło oglądnięcie filmu pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” na podstawie pierwszej części z cyklu kultowych powieści C. S. Lewisa. Pojawiła się gra w postacie, rozmowy o symbolice bohaterów Narnii, a także prezentacje grup związane z tematycznym wierszem. Odbył się również talent show, w którym każdy mógł zaprezentować swoje jakże liczne talenty. Codzienna rutyna czyli modlitwa oraz pyszne dania przygotowywanie przez panie kucharki dały siłę również na zwiedzanie latarni, skansenu morskiego oraz muzeum militariów. Udało się też oczywiście wyjść na spotkanie z Bałtykiem oraz trochę poplażować. Atrakcją wysokich lotów była wspinaczka w parku linowym. Czas urozmaicony był też przez zabawy muzykalne, wymagające kreatywności, logicznego myślenia, a także obierania strategii. Powstawały piosenki, utworzyła się umiejętnie dyrygowana klaskająca orkiestra, jak również wyśpiewywanie piosenek do kategorii słownych. Dużo frajdy i entuzjazmu sprawiła gra w Trzech Kłamców, która nieźle ćwiczyła umysł. A na ostatni kolonijny wieczór zaplanowana była dyskoteka, która zapewniła kolejną porcję zabawy i grupowej integracji.

Kolonie w duchu ks. Bosko zapewniły dzieciom czas zabawy i integrację z rówieśnikami, jak również pokazały, że wakacje z Panem Bogiem są nie tylko możliwe, a nawet niebiańsko atrakcyjne. Oprócz części zabawowej, pojawiały się też kwestie wspierające ducha. Nie obeszło się więc bez codziennych modlitw i Mszy Świętej, także chwalenia Pana śpiewem oraz przedstawienie nawiązania do zbawienia świata w symbolice świata Narnii. Te dziesięć pełnych przeżyć dni na pewno nauczyło wiele nie tylko podopiecznych, ale także tych sprawujących opiekę.

Tekst: animatorka Patrycja Grzech
Zdjęcia: Katarzyna Kozłowska


Podziel się tym wpisem: